روش هایی برای بهبود عملکرد وب سایت شما

تیم فالوگرام

میزان جذابیت و کارایی وب سایت شما نقش مهم و بسیار اساسی در بازگشت چندباره بازدید کنندگان خواهد داشت. اگر سرعت وب سایت شما کم باشد و بازدید کنندگان وقت زیادی را صرف بارگذاری یک صفحه کنند ، دیگر به وب سایت شما بازنخواهند گشت.

نکاتی ساده اما کلیدی که امروز در این مقاله عنوان میشود کمک شایانی در کارایی و ارتقا وب سایت شما خواهد داشت.

 

- حذف افزونه های غیر ضروری

معمولا طراحان و توسعه دهندگان وب سایت پلاگین یا افزونه های زیادی به منظور افزایش راحتی کاربران در استفاده از وب سایت نصب میکنند. این افزونه ها شامل پخش خودکار ویدیو پخش خودکار صوت ، اشاره گر های ماوس ، بنر فلش و… میشود . اگرچه استفاده از این افزونه ها میتواند کمک کننده باشد اما بودنشان هم لزوم چندانی ندارد.

ممکن است وجود افزونه ای لازم باشد و یا پهنای باند شما بیش از حد نیازتان باشد ، با وجود همه ی این ها باز هم امتحان کنید و پلاگین را غیر فعال کنید. عملکرد وب سایت شما با غیر فعال کردن افزونه ها بسیار بهتر خواهد شد. به عنوان مثال   NoIdentityTheft  استفاده از تمام افزونه های  ناخواسته و نامطلوب خود را جهت افزایش سرعت وب سایت متوقف کرد و اکنون زمان بارگذاری صفحاتش بسیار مناسب و مطلوب می باشد.

 

- اطلاعات را در حد نیاز به نمایش بگذارید

کدام اطلاعات؟ الان میگم. این که اطلاعات زیادی را در صفحه ی اصلی به نمایش می گذارند. اگر از تصاویر سنگین و با حجم بالا ، انیمیشن و ویدیوهای مختلف در صفحه ی اول یا اصلیخود استفاده کنید ، تنها ممکن است اطلاعات شما کسل کننده و بازدید کنندگان سایت خود را خسته و در نهایت از دست بدهید.در عصر حاضر که عصر سرعت است اگر بارگذاری صفحات وب اندکی زمان ببرد ،بازدید کنندگان یا صفحه را مجددا بارگذاری میکنند و یا آن را لغو میکنند. (این مورد یکی از موارد مهم در بهبود عملکرد سایت شما به شمار میرود.)

راه حل چیست؟

بهترین راه برای این موضوع نمایش انواع رسانه و تصاویر ساده در صفحه ی اصلی میباشد. این روش عملکرد وب سایت شما را به طور قابل ملاحظه ای بهبود می بخشد. علاوه بر این اگر قرار است از تصاویر در صفحه ابتدایی استفاده کنید از تصاویر با وضوح کمی پایین تر استفاده کنید چرا که باعث افزایش سرعت بارگذاری وب سایت شما خواهد شد.

- استفاده از آیکون به جای متن

 

این موضوع هم یکی دیگر از نکاتی است که باید برای استفاده از آن در وب سایت خودمان رعایت کنیم . بسیاری از افراد از تصاویر یا آیکون به جای متن استفاده میکنند. این کار نه تنها برای وب سایت های وابسته به سئو کارآمد نیست بلکه باعث پایین آمدن سرعت وب سایت شما نیز میشود. اگر همچنان به تنوع در سبک نیاز دارید سراغ گزینه های دیگر مانند فونت های فانتزی یا استفاده از CSS @font-face برای دستیابی به دو ویژگی سرعت و نوشته های رنگ و لعاب دار و پر زرق و برق بروید.

- پی ریزی درست و اساسی وب سایت

به احتمال بسیار زیاد آسان ترین راه ها برای بهبود عملکرد وب سایت تان داشتن استخوان بندی و پایه ای قوی و محکم است.  داشتن یک هاست قوی و حرفه ای امکان بهینه سازی های مختلف و متفاوت و پهنای باند بسیار خوبی را برای شما فراهم میکند. به علاوه پشتیبانی مشتری از یک سرویس هاستینگ حرفه ای به شما کمک خواهد کرد وب سایت خود را به شکل کارآمد و سریعی بهبود دهید.

همچنین استفاده از علائم لازم برای یک کسب و کار مانند ای نماد ، مجوز کسب و کار اینترنتی از جمله مسائلی است که میتواند اطمینان بیننده را نسبت به وب سایت شما جلب نماید و در نهایت باعث بهبود عملکرد وب سایت شما خواهد شد.

 

امیدواریم از این مقاله بهره لازم را برده باشید. تیم فالوگرام

سئو سایت ، وب سایت ، عملکرد سایت ، بهینه سازی وب سایت ، آیکون